Prečo je starostlivosť o web stránku dôležitá?

Web stránka alebo e-shop je ako živý organizmus, o ktorý sa treba starať. Pokiaľ túto starostlivosť zanedbáte, vystavujete svoj biznis veľkému riziku. Podnikatelia, ktorí sa systematicky nestarajú o svoju web stránku alebo e-shop,  sa stretávajú s problémami ako sú výpadky dostupnosti, hackerské útoky a veľké množstvo SPAMu. To ich v konečnom dôsledku každoročne stojí množstvo času a vynaložených finančných prostriedkov na riešenie týchto problémov.

Výpadok dostupnosti

Výpadok, ktorý spôsobí nedostupnosť vašej web stránky pre vašich potenciálnych zákazníkov sa môže stať z rôznych dôvodov. Často to napríklad býva neuhradený poplatok za doménu alebo web hosting, výpadok na strane servera a pod.

Správa web stránok - Marketing Lite
Správa web stránok - Marketing Lite

Hackerský útok

Vaša web stránka alebo e-shop sa môže stať terčom hackerského útoku. V tomto prípade sa hacker nabúra do vašej web stránky a vloží tam škodlivý kód. Tento kód môže napríklad ukradnúť osobné údaje vašich zákazníkov, web stránku znefunkčniť alebo presmerovať na inú doménu.

Spamový roboti

Nikto nemá rád nevyžiadanú poštu (SPAM). Nepokazte dôveryhodnosť vašej spoločnosti tým, že budú z vašej web stránky odosielané nevyžiadané e-maily! Spamový roboti hľadajú na vašej web stránke kontaktné formuláre a využívajú ich na rozposielanie nevyžiadaných správ.

Správa web stránok - Marketing Lite

Dobrá správa je, že všetkým týmto nechceným a zbytočným problémom sa dá účinne predchádzať.  Ako sa hovorí, je lepšie byť pripravený ako prekvapený. 

Alarmujúce štatistiky!

0 s

Priemerne sa na celom svete uskutoční jeden hackerský útok  každých 39s. 

0 %

43% všetkých útokov je smerovaných na malé a stredné podniky. Pretože sa najmenej chránia.

0 %

Až 77 % spoločností priznalo, že nemajú žiadny plán proti kybernetickým útokom. 

0

Väčšine spoločností trvá priemerne 196 dní kým zistia, že došlo k úniku citlivých informácií

Ako sa môžem proti týmto hrozbám chrániť?

Existujú činnosti, techniky a stratégie, vďaka ktorým môžete účinne chrániť svoju web stránku alebo e-shop pred výpadkom dostupnosti hackerskými útokmi a spamovými robotmi.

Problém: Výpadok dostupnosti

Riešenie: Nasadenie uptime monitoru. Odporúčame nepretržité sledovanie dostupnosti web stránky. V prípade výpadku budete informovaný notifikáciou.

Problém: Hackerský útok

Riešenie: Pravidelné aktualizácie a zálohovanie. Odporúčame udržiavať WordPress a všetky jeho moduly aktuálne a pravidelne si vytvárať zálohu celej web stránky.

Problém: SPAM

Riešenie: Ochrana proti SPAM-ovým robotom. Odporúčame nasadiť pokročilé techniky skrývania e-mailov pred botmi a na formuláre nasadiť recaptchu a honeypot ochranu.

Chápeme, že tieto činnosti sú časovo a technicky veľmi náročné pre bežného používateľa a preto vám ponúkame službu správa web stránok. Vďaka tejto službe budete môcť pokojne spávať, pretože všetky starosti so správou web stránky alebo e-shopu necháte na nás.

Profesionálna starostlivosť o vašu web stránku!

Uptime monitor

Zaistíme, aby vaša web stránka alebo e-shop bol neustále funkčný a dostupný pre vašich návštevníkov a zákazníkov. V prípade zisteného výpadku vyriešime problém.

Pravidelné zálohy

Poistíme vás proti nepredvídateľným situáciám! Pravidelne budeme pre vás vytvárať zálohu vašej web stránky a v prípade potreby ju nahráme na server.

Pravidelné aktualizácie

Udržíme vašu web stránku aktuálnu! Pravidelne budeme aktualizovať CMS systém a všetky jeho moduly. Zabezpečíme stabilný chod vašej web stránky.

SPAM ochrana

Ochránime vás pred nevyžiadanými správami! Pokročilími metódami zabezpečíme všetky formuláre na web stránke proti SPAMU.

Bezpečnosť web stránky

Zabezpečíme vašu web stránku alebo e-shop proti hackerom a ochránime ju pred škodlivým kódom! Konečne budete môcť kľudne spávať.

Prioritná podpora

Zaradíme vás medzi našich VIP klientov! Všetky vaše požiadavky na zmeny a úpravy web stránky alebo e-shopu budeme riešiť najneskôr do 24h.

Vyberte si vhodný balík

Často kladené otázky

Správa web stránok a e-shopov

Zálohy sa vytvárajú každý deň v noci, tak aby vytváranie zálohy neovplyvnilo chod web stránky alebo e-shopu.

Web stránky: Aktualizácie robíme najmenej 1x za 3 mesiace, alebo podľa potreby v prípade dôležitých bezpečnostných aktualizácii WordPressu alebo pluginov.

E-shopy: Aktualizácie robíme najmenej 1x za mesiac, alebo podľa potreby v prípade dôležitých bezpečnostných aktualizácii WordPressu, WooCommerce alebo iných pluginov.

Uptime monitor je nástroj, ktorý nepretržite sleduje vašu web stránku alebo e-shop a monitoruje či je dostupná pre návštevníkov. V prípade, že zistí nejaký problém s dostupnosťou, zašle nám notifikáciu na základe ktorej začneme analyzovať a riešiť vzniknutý problém.

Nechajte správu vašej web stránky alebo e-shopu na nás!